HAKKIMDA ...


Çocukken pasta yapmak istediğimde mutfağı çok dağıttığımı düşünen anneciğim, tek başıma pasta yapmama izin vermezdi. Ben ise koca bir pastayı tek başıma yapabilmek için tüm ev halkının uyuduğu gece saatlerinde yatağımdan kalkar, neredeyse sabaha kadar süren uğraşlarımdan sonra pastamı yapar, anneciğimin hiç anlamayacağı şekilde mutfağı toparlar  ve büyük bir heyecanla yatağıma dönerdim.

Lezzetli pastalar yapmak ve onları güzel bir sunumla hazırlayıp, sevdiklerimle paylaşmak  daima    hayattaki en büyük tutkum oldu. İşte   bu  tutkumun  bana verdiği   keyif  ve  mutluluğu   tercih ederek,    Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eğitimimi son sınıfta  bırakmaya karar verdikten sonra   Ankara Elizinn Pastanesi   Pasta  Şefi  Haydar Coşkun’dan  bir  buçuk  yıl  boyunca  pasta ve kurabiye eğitimi aldım. Aldığım bu eğitimin ve kendi mutfağımda edindiğim deneyimlerimin bana öğrettikleriyle,  şimdi   evimin     mutfağında    en    mutlu   olduğum   işi   yapma   keyfini yaşıyorum. 

Umarım sizler de şu anda yaptığım işin bana verdiği keyfi ve huzuru kendi hayatınızda yakalamış şanslı kimselerden birisinizdir.

Keyifli ve özel bir gününüzde, mutfağımdan çıkan lezzetlerimin size de eşlik ettiği özel bir günde buluşmak dileğiyle… 
 Gülbin BALBAY
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...